Carmiggelt

Carmiggelt2019-01-20T10:07:33+00:00

Verhaal

Vanaf 1947 tot 1975 schreef Simon Carmiggelt elke dag een Kronkel. Dat was niet wat we nu een column zouden noemen, maar meer een kort verhaal, een levensschets. Een man (onmiskenbaar Carmiggelt zelf) slentert door de stad en belandt in een komische situatie of heeft een ontmoeting met een kleurrijk type.

Humor met een melancholieke ondertoon

In Carmiggelt speelt Helmert Woudenberg een aantal grappige maar ook droefgeestige gebeurtenissen en kleurrijke maar ook ontroerende personages… Voor ouderen een nostalgisch weerzien, voor jongeren ongetwijfeld een prettige kennismaking met een tijd dat er nog lustig door iedereen werd gerookt en een glas bier een gulden kostte.

Nu, meer dan veertig jaren na Carmiggelts dood, blijkt dat de tijd dit oeuvre niet heeft aangetast. Integendeel: zijn scherpe blik, zijn interesse in het menselijk onvermogen en zijn beeldende taal tillen zijn verhalen moeiteloos over de jaren heen. Tegelijk spreekt er uit zijn verhalen een mentaliteit die vandaag de dag niet meer op die manier lijkt te bestaan en dat voelt als een gemis: een grote rust en een overvloed aan tijd, maar vooral een vanzelfsprekend mededogen met buitenstaanders en mensen waar iets mee is.

Bewaren

Speellijst

Datum Locatie Plaats Theater website Extra info
17-01-2019 | 20:00 uur Verkadefabriek DEN BOSCH www.verkadefabriek.nl
18-01-2019 | 20:00 uur Verkadefabriek DEN BOSCH www.verkadefabriek.nl
19-01-2019 | 20:00 uur Verkadefabriek DEN BOSCH www.verkadefabriek.nl
21-01-2019 | 20:00 uur Fransche School CULEMBORG www.theaterdefranscheschool.nl
25-01-2019 | 20:00 uur Herberg de Pol DIEPENHEIM www.herbergdepol.nl
31-01-2019 | 20:30 uur Het Oude Raadhuis HOOFDDORP www.demeerse.nl
01-02-2019 | 20:00 uur Theater Lichtruim BILTHOVEN www.kunstenhuis.nl
02-02-2019 | 20:00 uur ECI cultuur fabriek ROERMOND www.ecicultuurfabriek.nl
03-02-2019 | 14:30 uur Theaterkerk Wadway WADWAY www.theaterkerkwadway.nl
05-02-2019 | 20:30 uur Theater Bellevue AMSTERDAM www.theaterbellevue.nl
06-02-2019 | 20:30 uur Theater Bellevue AMSTERDAM www.theaterbellevue.nl
15-02-2019 | 14:00 uur Theater Walhalla ROTTERDAM www.theaterwalhalla.nl
21-02-2019 | 20:30 uur Schouwburg Amstelveen AMSTELVEEN www.schouwburgamstelveen.nl
22-02-2019 | 20:30 uur City of Wesopa WEESP www.wesopa.nl
23-02-2019 | 20:30 uur De Goudse Schouwburg GOUDA www.goudseschouwburg.nl
02-03-2019 | 20:15 uur De Lawei DRACHTEN www.lawei.nl
09-02-2019 | 20:30 uur Theater de Omval DIEMEN www.theaterdeomval.nl
11-03-2019 | 20:00 uur Rosa Spierhuis LAREN www.rosaspierhuis.nl
14-03-2019 | 20:15 uur Theater de Winsinghhof RODEN www.theaterroden.nl
15-03-2019 | 20:30 uur Theater de Kunstgreep OOSTZAAN www.theateroostzaan.nl
26-03-2019 | 20:30 uur Theater Peeriscoop GORINCHEM www.peeriscoop.nl
27-03-2019 | 20:15 uur Munttheater WEERT www.munttheater.nl
29-03-2019 | 20:15 uur Theater de Lievekamp OSS www.lievekamp.nl
31-03-2019 | 16:00 uur Theater Bouwkunde DEVENTER www.theaterbouwkunde.nl
05-04-2019 | 20:30 uur De Meervaart AMSTERDAM www.meervaart.nl
12-04-2019 | 20:30 uur Agora LELYSTAD www.agora-lelystad.nl
13-04-2019 | 20:15 uur Theater Hof 88 ALMELO www.hof88.nl
14-04-2019 | 15:00 uur Singer Laren LAREN www.singerlaren.nl
16-04-2019 | 14:30 uur Theaters Tilburg TILBURG www.theaterstilbug.nl
16-04-2019 | 20:30 uur Theaters Tilburg TILBURG www.theaterstilburg.nl
02-05-2019 | 20:30 uur Isala Theater CAPELLE a/d IJSSEL www.isalatheater.nl
09-05-2019 | 20:30 uur Toneelschuur HAARLEM www.toneelschuur.nl
17-05-2019 | 20:30 uur Koninklijke Schouwburg-Het Paradijs DEN HAAG www.hnt.nl
18-05-2019 | 20:30 uur Koninklijke Schouwburg-Het Paradijs DEN HAAG www.hnt.nl

Partner

Artikelen

Het bijzondere gewoon maken en het gewone bijzonder

By |februari 14th, 2018|Categories: Helmert Woudenberg, Mozes, Nieuws|Tags: |

Na zijn alom geprezen solo’s over oa. Fortuin, Hitler en zijn grootvader, buigt Helmert Woudenberg zich in zijn vijftiende solo over het verhaal van Mozes: de man die met zijn volk op de vlucht [...]

Drieluik Helmert Woudenberg in Amsterdam

By |oktober 17th, 2017|Categories: Helmert Woudenberg|Tags: |

Helmert Woudenberg was één van de gezichtsbepalende acteurs van het Werkteater, het gezelschap dat in de zeventiger en tachtiger jaren nationaal en internationaal furore maakte met voorstellingen over actuele en controversiële onderwerpen. Daarna maakte [...]

NRC: Het vierde gezicht

By |februari 6th, 2017|Categories: Helmert Woudenberg, Het vierde gezicht, In de media, Nieuws|

Lees het artikel over Het vierde gezicht door Kester Freriks in NRC . ‘Mensen willen elkaar stukmaken’ Berucht en besproken was hij, regisseur en (toneel-)schrijver Frans Strijards. Zijn veertigste stuk, Het Vierde Gezicht, gaat [...]

Helmert Woudenberg speelt nieuw stuk van Frans Strijards

By |februari 3rd, 2017|Categories: Helmert Woudenberg, Het vierde gezicht, Nieuws|Tags: |

Vanaf 11 januari speelt het Vierde Gezicht, een nieuwe monoloog van de hand van Frans Strijards.  Het Vierde Gezicht is een actueel en spannend stuk over de verloedering van de rechtstaat dat in de vertolking [...]

Het vierde gezicht vanaf nu te zien!

By |januari 14th, 2017|Categories: Helmert Woudenberg, Het vierde gezicht, Nieuws|Tags: |

Nieuwe solo van Helmert Woudenberg geschreven door Frans Strijards Vanaf 11 januari is het Vierde Gezicht te zien in de Nederlandse Theaters. Ik was bij een van de eerste try outs in de Verkadefabriek in [...]

Een luchtstroom die ventilatie suggereert is nog geen frisse wind

By |december 23rd, 2016|Categories: Het vierde gezicht, Nieuws|Tags: , , |

Helmert Woudenberg Voor de derde keer werkt Helmert Woudenberg samen met de befaamde schrijver en regisseur Frans Strijards, die speciaal voor hem een nieuw stuk schreef met de titel Het Vierde Gezicht. Het [...]